Regional Cup Draw

  

1st Round                                                                                     8th / 9th September
1 Currie Star FC v North Berwick Colts                                                4-2
2 Armadale CFC Falcons v Broxburn Diamonds                                    0-1
3 Portobello CFA v Bathgate Thistle                                                    4-3     
4 Edinburgh South CFC v Melrose FC                                                  9-3  
5 Longniddry Villa v Linlithgow Rose Maroon                                     1-0
6 Eyemouth United FC v Edinburgh South CFC Colts                            6-0
7 Cramond FC v Edinburgh City Whites                                                0-1
8 Murieston United v Salvesen CFC                                                      8-2
9 Shotts YMCA v Beechwood FC                                                          0-6
10 Civil Service Strollers v Edinburgh South CFC Reds                            0-1
11 Arniston Rangers Blues v Broxburn AC United                                   1-6
12 Musselburgh Young Stars Blues v Dimsdale JUniors                            7-2
13 Blackburn United v Edinburgh City FC                                               0-10
14 Kirkfield United v Hutchison Vale FC                                                 1-3
 
2nd Round                                                                                         6th / 7th October
1 Leith Athletic FC v Edinburgh South CFC
2 Linlithgow Rose CFC v Hutchison Vale FC                                            5-1
3 Broxburn Athletic Colts v Edinburgh City Whites                                   3-0
4 Cavalry Park v Broxburn AC United                                                     2-2 (4-2 PENS)
5 Spartans FC Youth v Beechwood FC                                                   1-3
6 Tranent Colts FC v Musselburgh Young Stars
7 Eyemouth United FC v Gartcairn FC                                                    8-2  
8 Arniston Rangers YFC v Currie Star FC                                                7-3
9 Longniddry Villa  v Lochend YFC                                                         4-1
10 Musselburgh Windsor FC v Tynecastle FC                                             
11 Gala Fairydean Rovers v Musselburgh Young Stars Blues                     1-0
12 Edinburgh City Blacks v Leith Athletic Colts                                        7-1
13 Portobello CFA v Bathgate Dynamo                                                   3-0
14 Spartans FC Reds v Edinburgh City FC                                               4-3
15 Newtongrange Star YDA v Edinburgh South CFC Reds                         0-4
16 Murieston United  v  Broxburn Diamonds                                   1-0
 
3rd Round                                                                                  10th / 11th November      
1 Tranent Colts FC v Spartans FC Reds      
2 Portobello CFA v Gala Fairydean Rovers      
3 Murieston United v Beechwood FC      
4 Leith Athletic FC v Edinburgh South Reds      
5 Tynecastle FC v Linlithgow Rose      
6 Broxburn Athletic Colts v Arniston Rangers YFC      
7 Eyemouth United FC v Edinburgh City Black      
8 Cavalry Park v Longniddry Villa
 
4th Round                                                                                   24th / 25th November      
1 Eyemouth United FC / Edinburgh City Black v Tranent Colts / Spartans FC Reds      
2 Broxburn Athletic Colts / Arniston Rangers YFC v Portobello CFA / Gala Fairydean Rovers      
3 Leith Athletic FC / Edinburgh South CFC Reds  v Cavalry Park / Longniddry Villa      
4 Murieston United / Beechwood FC v Tynecastle FC / Linlithgow Rose
 
Semi finals                                                                                                               TBC
1 1 v 4
2 2 v 3
 
Final                                                                                                     Sunday 2nd June