Regional Cup Draw

1st Round                                                                                        8th / 9th September
1 Melrose FC v Gala Fairydean Rovers
2 Earlston Rhymers v Peebles FC
3 Redhall Star YFC v Bonnyrigg Rose Whites
4 Penicuik Athletic YFC Whites v Livingston FC Community
5 Selkirk FC v Craigroyston BC
6 Dalkeith Thistle CFC v Edinburgh City Colts
7 Armadale United v Musselburgh Young Stars
8 Broxburn Colts v Dunbar United Colts
9 Edinburgh City FC v West Calder United
10 Linlithgow Rose CFC v Whitburn Wolves
11 Broxburn Whites v Currie FC
12 Tynecastle FC v Hillfield Swifts
13 Loanhead MYFC v Haddington Athletic CFC
14 Longniddry Villa v Edinburgh South CFC
15 Bathgate Thistle v Leith Athletic FC
16 Kirkliston South Queensferry Blues v Kirkfield United Whites
17 Newcraighall Leith Vics v Musselburgh Windsor FC
18 Currie Star Colts v Peebles FC Athletic
19 Longniddry Villa v Currie Star FC
20 Eyemouth United FC v Livingston FCCA Yellows
21 Musselburgh Windsor Blues v Civil Service Strollers
22 St Bernard's BC Midlothian v Bathgate Thistle Rovers
23 Linlithgow Rose Maroon v Hutchison Vale FC
24 Hutchison Vale Colts v East Calder CFC
 
2nd Round                                                                                         6th / 7th October
1 Penicuik Athletic Whites / Livingston FC Community v Linlithgow Rose Maroon / Hutchison Vale FC
2 Longniddry Villa / Currie Star FC v Currie Star Colts / Peebles FC Athletic
3 Melrose FC / Gala Fairydean Rovers v Eyemouth United FC / Livingston FCCA Yellows
4 Murieston United Blues v Selkirk FC / Craigroyston BC
5 Linlithgow Rose CFC / Whitburn Wolves v Edinburgh City FC / West Calder United
6 Whitburn FCA v Earlston Rhymers / Peebles FC
7 Edinburgh South CFC Reds v St Bernard's BC Midlothian / Bathgate Thistle Rovers
8 Armadale United / Musselburgh Young Stars v Hutchison Vale Colts / East Calder CFC
9 Lochend YFC v Bathgate Thistle  / Leith Athletic FC
10 Newcraighall L V / Musselburgh Windsor FC v Kirkliston S Queensferry Blues / Kirkfield United W
11 Musselburgh Windsor Blues / Civil Service Strollers v Broxburn Colts / Dunbar United Colts
12 Longniddry Villa Colts / Edinburgh South CFC v Edinburgh United
13 Tynecastle FC / Hillfield Swifts v Broxburn Whites / Currie FC
14 Loanhead MYFC / Haddington Athletic CFC v AC Oxgangs
15 Spartans FC Youth v Dalkeith Thistle CFC / Edinburgh City Colts
16 Spartans FC Whites v Redhall Star YFC / Bonnyrigg Rose Whites
 
3rd Round                                                                                   10th / 11th November
1 16 v 5
2 1 v 11
3 10 v 2
4 13 v 3
5 6 v 12
6 8 v 9
7 15 v 4
8 14 v 7
 
4th Round                                                                                    24th / 25th November
1 8 v 6
2 4 v 1
3 5 v 7
4 2 v 3
 
Semi finals                                                                                                                TBC
1 3 v 4
2 2 v 1
 
Final                                                                                                     Sunday 2nd June