Regional Cup Draw

1st Round                                                                                        8th / 9th September
1 Loanhead MYFC v Penicuik Athletic YFC
2 Kelso FC v Leith Athletic Colts
3 Currie FC v Kirkfield United Reds
4 Livingston FC Community v Lochend YFC
5 Preston Atletic YFC v Salvesen CFC
6 Gala Fairydean Rovers v North Berwick Colts
7 North Merchiston FC v Bathgate Thistle Whites
8 Beechwood FC v Musselburgh Young Stars
9 Lasswade Thistle FC v Broxburn Athletic Colts Badgers
10 Bathgate Thistle CFC v Armadale CFC Reds
11 Spartans FC Youth v Currie Star Colts
12 Bonnyrigg Rose FC v Currie Star FC
13 Symington Tinto v Kirkliston South Queensferry
14 Edinburgh City FC v Tynecastle FC Maroon
15 Spartans FC Locomotive v Armadale Blacks
16 Edinburgh South CFC Ospreys v Edinburgh South CFC
17 Redhall Star YFC v Haddington Athletic CFC
18 Broxburn Athletic Colts United v Murieston United Blues
19 Longniddry Villa v Portobello CFA
20 Lasswade Thistle Reds v Linlithgow Rose Maroon
21 Edinburgh FDC v Linlithgow Rose CFC 
22 AC Oxgangs v Gullane Athletic
23 Blackburn United v Bathgate Thistle Reds
24 Broxburn Athletic Colts v Kirkfield United
25 Leith Athletic FC v Dunbar United Colts
26 Musselburgh Windsor Blues v Lasswade Thistle Rose
27 St Bernard's BC Midlothian v Musselburgh Windsor FC
28 Bathgate Thistle BLacks v Earlston Rhymers
29 Armadale Thistle Blues v Hutchison Vale FC
30 Newtongrange Star YDA v Hutchison Vale Colts
 
2nd Round                                                                                         6th / 7th October
1 Edinburgh S Ospreys / Edinburgh South CFC v Lasswade Thistle Reds /Linlithgow Rose Maroon
2 Longniddry Villa / Portobello CFA v Redhall Star YFC / Haddington Athletic CFC
3 Tynecastle FC v Symington Tinto / Kirkliston South Queensferry
4 Loanhead MYFC / Penicuik Athletic YFC v North Merchiston FC / Bathgate Thistle Whites
5 St Bernard's BC Mid / Musselburgh Windsor FC v Musselburgh W Blues / Lasswade Thistle Rose
6 Bonnyrigg Rose FC / Currie Star FC v Preston Athletic YFC / Salvesen CFC
7 Bathgate Thistle CFC / Armadale CFC Red v Armadale CFC Blues / Hutchison Vale FC
8 Leith Athletic FC / Dunbar United Colts v Beechwood FC / Musselburgh Young Stars
9 Currie FC / Kirkfield United Reds v Spartans FC Flyers
10 Broxburn Athletic Colts United / Murieston United Blues v Kelso FC / Leith Athletic Colts
11 AC Oxgangs / Gullane Athletic v Spartans FC Youth / Currie Star Colts
12 Edinburgh City FC / Tynecastle FC Maroon v Newtongrange Star YDA / Hutchison Vale Colts
13 Gala Fairydean Rovers / North Berwick Colts v Lasswade Thistle FC / Broxburn AC Badgers
14 Livingston FC Community / Lochend YFC v Broxburn Athletic Colts / Kirkfield United
15 Spartans FC Locomotive / Armadale Blacks v Bathgate Thistle Blacks / Earlston Rhymers
16 Edinburgh FDC / Linlithgow Rose CFC v Blackburn United / Bathgate Thistle Reds
 
3rd Round                                                                                   10th / 11th November
1 15 v 7
2 13 v 14
3 2 v 12
4 6 v 3
5 8 v 1
6 5 v 10
7 16 v 4
8 9 v 11
 
4th Round                                                                                    24th / 25th November
1 6 v 1
2 2 v 4
3 7 v 5
4 8 v 3
 
Semi finals                                                                                                                TBC
1 2 v 1
2 4 v 3
 
Final                                                                                                      Sunday 2nd June